На раённым свяце ў гонар працаўнікоў сельскай гаспадаркі больш за 100 чалавек атрымалі ўзнагароды
За добрасумленную працу ў галіне сельскай гаспадаркі і ў сувязі з прафесійным святам – днем работнікаў сельскай гаспадаркі і перапрацоўнай прамысловасці аграпрамысловага комплексу - узнагароджаны:
Ганаровай граматай Іўеўскага раённага выканаўчага камітэта:
Аляксандр Трубіцкі - трактарыст-машыніст КСУП «Суботнікі»;
Уладзімір Падгайскі - заатэхнік СУП "Лаздуны-Агра";
Падзякай старшыні Іўеўскага выканаўчага камітэта:
Іван Казак - брыгадзір вытворчай брыгады ў раслінаводстве СУП"Лаздуны-Агра";
Лілія Пільжыс - галоўны ветэрынарны ўрач КСУП "Баума";
Ганаровай граматай Іўеўскага раённага савета дэпутатаў:
Валерый Русакевіч - трактарыст-машыніст ААА"Іўеўская сельгастэхніка";
Іосіф Юхнік - кладаўшчык навучальнай гаспадаркі УА «Іўеўскі дзяржаўны каледж»;
Падзякай старшыні Іўеўскага раёнага Савета дэпутатаў:
Святлана Герасімчык - галоўны бухгалтар СУП "Лаздуны-Агра";
Галіна Навумец - вядучы аграном-дзяржаўны інспектар Іўеўскай раённай дзяржаўнай інспекцыі па насенняводстве, каранціне і ахове раслін ДУ "Гродзенская абласная дзяржаўная інспекцыя па насенняводстве, каранціне і ахове раслін”;
Граматамі ўпраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання райвыканкама:
Пераможцы раённага спаборніцтва сярод трактарыстаў-машыністаў, занятых на вясенне- палявых работах:
на сяўбе збожжавых культур:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст КСУП “Суботнікі” Фелікс Блажук;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст КСУП “Трабы” Мікалай Фралоў;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст СУП“Лаздуны-Агра” Анатоль Жалдак;
на сяўбе цукровых буракоў і кукурузы:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст КСУП “Баума” Станіслаў Клімашэўскі;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Мар'ян Баярчук;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Аляксандр Кучынскі;
на пагрузцы арганічных і мінеральных угнаенняў:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст ААТ “Іўеўская сельгастэхніка” Валерый Рудкоўскі;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Віктар Нехвядовіч;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст КСУП “Суботнікі” Генадзь Бутурля;
на ўнясенні мінеральных угнаенняў:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Віктар Шпець;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст КСУП “Суботнікі” Аляксандр Трубіцкі;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Іван Шары;
на ўнясенні сродкаў аховы раслін:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Станіслаў Патук;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Іван Лобач;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст КСУП “Баума” Алег Звярко.
Сярод маладых механізатараў:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Сяргей Матылевіч;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Арцём Крыстойць;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст КСУП “Суботнікі” Віктар Стэфановіч;
Пераможцы раённага спаборніцтва па выніках нарыхтоўкі кармоў:
сярод трактарыстаў-машыністаў кормаўборачных камбайнаў:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Аляксей Дзядуль;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст КСУП “Суботнікі” Іван Станчык;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст КСУП “Трабы” Андрэй Галамбоўскі.
сярод вадзіцеляў на адвозе кармоў:
з прысуджэннем першага месца вадзіцель КСУП “Трабы” Вітольд Пляхімовіч;
з прысуджэннем другога месца вадзіцель КСУП “Суботнікі” Валерый Гурноўскі;
з прысуджэннем трэцяга месца вадзіцель КСУП “Трабы” Іосіф Суруда;
на касьбе траў:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Яўген Клебека;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Валянцін Сарока;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Дзмітрый Чапірук.
Пераможцы раённага спаборніцтва на ўборцы зерневых, зернебабовых культур і кукурузы на зерне.
Сярод трактарыстаў-машыністаў зернеўборачных камбайнаў:
з прысуджэннем першага месца трактарыст-машыніст КСУП “Баума” Уладзіслаў Кульніс;
з прысуджэннем другога месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Пётр Падгайскі;
з прысуджэннем трэцяга месца трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра” Фёдар Ус.
Сярод вадзіцелеў на адвозе зерня ад камбайнаў:
з прысуджэннем першага месца вадзіцель СУП “Лаздуны-Агра” Эдуард Цыруль;
з прысуджэннем другога месца вадзіцель КСУП “Суботнікі” Валерый Латвіс;
з прысуджэннем трэцяга месца вадзіцель СУП “Лаздуны-Агра” Іван Чарняк.
Сярод звенняў (брыгад) аператараў зернесушыльных установак:
з прысуджэннем першага месца звяно аператараў зернесушыльных установак КСУП “Суботнікі” у складзе Станіслава Паплаўскага і Аляксея Струкеля;
з прысуджэннем другога месца звяно аператараў зернесушыльных установак КСУП “Трабы” у складзе Валерыя Якубеля і Алега Шыдлоўскага.
Пераможцы раённага спаборніцтва сярод аператараў па вырошчванні буйной рагатай жывёлы да 6 месяцаў:
з прысуджэннем першага месца аператар па вырошчванні маладняку буйной рагатай жывёлы СУП “Лаздуны-Агра” Наталля Гойдзь;
з прысуджэннем другога месца аператар па вырошчванні маладняку буйной рагатай жывёлы КСУП “Баума” Галіна Гарбачоўская;
з прысуджэннем трэцяга месца аператар па вырошчванні маладняку буйной рагатай жывёлы КСУП “Суботнікі” Ніна Шавяла.
Пераможцы раённага спаборніцтва сярод аператараў па адкорме і вырошчванні буйной рагатай жывёлы пасля 6 месячнага ўзросту:
з прысуджэннем першага месца аператар па адкорме маладняку буйной рагатай жывёлы СУП “Лаздуны-Агра” Ганна Дзядуль;
з прысуджэннем другога месца аператар па вырошчванні маладняку буйной рагатай жывёлы СУП “Лаздуны-Агра” Юрый Чакавы;
з прысуджэннем трэцяга месца аператар па вырошчванні маладняку буйной рагатай жывёлы СУП “Лаздуны-Агра” Наталля Баран.
Пераможцы раённага спаборніцтва сярод звяна аператараў машыннага даення малочна-таварных комплексаў:
з прысуджэннем першага месца звяно аператараў машыннага даення СУП“Лаздуны-Агра” у складзе Вікторыі Пятровіч, Марыны Чуча, Наталлі Кандратовіч;
з прысуджэннем другога месца звяно аператараў машыннага даення СУП“Лаздуны-Агра” у складзе Алены Каранеўскай, Галіны Сарока;
з прысуджэннем трэцяга месца звяно аператараў машыннага даення СУП “Лаздуны-Агра” у складзе Таццяны Каваленка, Алы Галавенка.
Сярод брыгадзіраў вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі:
з прысуджэннем першага месца брыгадзір вытворчай брыгады СУП "Лаздуны-Агра" Ванда Баярчук;
з прысуджэннем другога месца брыгадзір вытворчай брыгады СУП "Лаздуны-Агра Люцыя Пуцілоўская;
з прысуджэннем трэцяга месца брыгадзір вытворчай брыгады СУП "Лаздуны-Агра" Людміла Станчыц;
Ганаровай граматай Гродзенскага абкама прафсаюза работнікаў АПК:
Зоя Зеневіч - старэйшы дыспетчар СУП “Лаздуны-Агра”;
Ўладзімір Дубянецкі - інжынер-механік СУП “Лаздуны-Агра”.
Падзякай Гродзенскага абкама прафсаюза работнікаў АПК:
Сяргей Клябека - галоўны аграном КСУП “Баума”;
Аляксандр Дабраловіч - трактарыст-машыніст КСУП “Суботнікі”;
Падзячным пісьмом Гродзенскага абкама прафсаюза работнікаў аграпрамысловага комплексу:
Андрэй Шчоцкі - газаэлектразваршчык ААТ “Іўеўская сельгастэхніка”.
Віктар Бобрык - кіраўнік аддзялення ў раслінаводстве КСУП “Трабы”.
Дыпломам райкама прафсаюза работнікаў АПК за найвышэйшы паказчык па намалоце збожжа па стане на 1 лістапада 2022 года:
Пётр Падгайскі – з экіпажа камбайна аддзялення "Эйгерды" СУП “Лаздуны-Агра”;
Дыпломам райкама прафсаюза работнікаў АПК пераможца абласнога спаборніцтва па нарыхтоўцы кармоў з траваў 1-га ўкосу ў 2022г.:
Генадзь Шапуцька - трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра”.
Дыпломам Гродзенскага абкама Беларускага прафсаюза работнікаў АПК пераможца абласнога спаборніцтва па нарыхтоўцы кармоў з траў 1-га ўкосу ў 2022г.:
Аляксандр Дунай - трактарыст-машыніст СУП “Лаздуны-Агра”.
Падзячным лістом Гродзенскага абкама Беларускага прафсаюза работнікаў АПК:
старшыня прафсаюзнага камітэта ДУ "Іўеўская раённая ветэрынарная станцыя" Наталля Буцько;
Тэрэса Булко - казначэй першаснай прафсаюзнай арганізацыі ўпраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;
Святлана Дзіяк - спецыяліст па ідэалагічнай рабоце КСУП “Баума”.
Граматай райкама Беларускага прафсаюза работнікаў АПК:
Сяргей Лянцэвіч - вадзіцель СУП “Лаздуны-Агра”;
Юрый Муліца - вадзіцель КСУП “Суботнікі”;
Ірына Сухарэўская -дыспетчар КСУП “Баума”;
Алена Завадская - жывёлавод МТК КСУП “Трабы”;
Людміла Рыбалоўская - ветсанітар ДУ "Іўеўская раённая ветэрынарная станцыя";
Анатоль Нарон - начальнік рамонтнай майстэрні ААТ “Іўеўская сельгастэхніка”.
Дыпломам Іўеўскага райкама Беларускага прафсаюза работнікаў АПК пераможцы раённага спаборніцтва сярод работнікаў жывёлагадоўчай галіны сярод аператараў машыннага даення ў даільных залах у 2022 г.:
звяно, аператары машыннага даення ў даільнай зале:
МТК “Лаздуны” СУП “Лаздуны-Агра” - Вікторыя Пятровіч, Марына Чуча, Наталля Кандратовіч.
Дыпломам Іўеўскага райкама Беларускага прафсаюза работнікаў АПК:
пераможцы раённага спаборніцтва сярод работнікаў жывёлагадоўчай галіны сярод аператараў машыннага даення на малакаправодах:
Ганна Жылінская – аператар машыннага даення на малакаправодах МТФ “Даўнары” СУП “Лаздуны-Агра”.
Дыпломам Іўеўскага райкама Беларускага прафсаюза работнікаў АПК:
пераможца раённага спаборніцтва сярод работнікаў жывёлагадоўчай галіны сярод аператараў па дарошчванні маладняку да 6 месяцаў:
Таццяна Ляцкая - аператар па дарошчванні маладняку да 6 месяцаў МТФ “Ціўнавічы” СУП “Лаздуны-Агра”.
Прадстаўніки моладзі:
Валерый Волчак, брыгадзір вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі СУП «Лаздуны-Агра»; Вольга Янушка, заатэхнік-селекцыянер СУП " Лаздуны-Агра»; Вераніка Агароднік, аграном СУП «Лаздуны-Агра»; Раман Шуцікаў, вядучы інжынер СУП «Лаздуны-Агра»; Іван Ародзь, жывёлавод МТК «Суботнікі» КСУП «Суботнікі»; Ганна Макоўская, загадчыца асноўным складам КСУП «Суботнікі»; Іван Лявонік, кіраўнік аддзялення «Юрацішкі» КСУП «Суботнікі»; Дзмітрый Паўлоўскі, слесар КСУП " Баўма»; Уладзіслаў Гардзейка, аграном КСУП " Баўма»; Вераніка Вельб, эканаміст КСУП " Баўма»; Дзмітрый Казнадзей, электрагазазваршчык ААТ «Іўеўская сельгастэхніка»; Віктар Яськевіч, трактарыст-машыніст КСУП Трабы"; Руслан Дабраловіч, тэхнік-механік КСУП “Трабы"; Максім Балбатун, навучэнец УА «Іўеўскі дзяржаўны каледж»; Алег Траццякевіч, навучэнец УА «Іўеўскі дзяржаўны каледж».
Ветэраны працы:
Вера Аляксандраўна Аляксейчык - загадчыца склада вескі Ліпнішкі КСУП “Баума”, працуе і у цяперашні час; Рэня Іосіфаўна Станчык - адпрацавала у галіне гаспадаркі 36 гадоў, працавала жывёлаводам, упраўляючым аддзяленням у жывёлагадоўлі, КСУП “Трабы”; Вячаслаў Адамавіч Кот - стаж працы ў сельскай гаспадарцы 46 гадоў, ДУ « Іўеўская раённая ветэрынарная станцыя”; Юзэф Канстанцівавіч Белагрывы - вадзіцель, стаж працы 46 гадоў, працуе і ў цяперашні час, ААТ “Іўеўская сельгастэхніка”; Галіна Тадэўшэўна Уртук - галоўны эканаміст КСУП “Суботнікі”, стаж працы 36 гадоў; Марыя Станіславаўна Катанекша - інспектар па кадрах, стаж працы 50 гадоў, працуе і у цяперашні час, СУП “Лаздуны-Агра”.
Каштоўнымі падарункамі ўзнагароджаны маладыя спецыялісты:
Нікіта Ласкутоў - аграном-садавод КСУП “Баума”; Ўладзіслаў Фурса - аграном КСУП “Трабы”; Алена Нехвядовіч - бухгалтар КСУП “Баума”; Ганна Друк - юрысконсульт СУП “Лаздуны-Агра”; Алена Чакавая - бухгалтар СУП “Лаздуны-Агра”; Аляксандра Гержатовіч - аграном па насенняводстве СУП “Лаздуны-Агра”.
В. Побаль.
С. Зенкевіч (фота)